Artykuły


  1. Kiedy odwołanie do KIO zmienia przebieg przetargu publicznego?

    19 stycznia 2024 | Artykuł sponsorowany

    Podczas przetargów publicznych często zdarza się, że oferta jednego z wykonawców jest odrzucona, a przez to oferta konkurencji wygrywa. W takich sytuacjach wykonawca ma prawo do złożenia odwołania do Krajowej Izby Odwoławczej (KIO). Powstaje jednak pytanie - czy zamawiający może zawrzeć umowę z innym wykonawcą, pomimo złożonego odwołania, a przed rozstrzygnięciem sprawy przez KIO?  Czytaj dalej »

  2. Jak przygotować się do podróży zagranicznej? Przewodnik po wymaganych dokumentach i formalnościach urzędowych

    19 stycznia 2024 | Artykuł sponsorowany

    Podróżowanie za granicę to wspaniała przygoda, ale wymaga odpowiedniego przygotowania. Posiadanie ważnych dokumentów i świadomość formalności urzędowych są istotne dla zapewnienia sobie spokojnego i bezproblemowego wyjazdu. W tym artykule znajdziesz praktyczne porady, które pomogą Ci w skutecznym planowaniu Twojej międzynarodowej podróży. Od niezbędnych dokumentów po wybór noclegów, przeprowadzimy Cię przez każdy krok, by Twoja podróż była nie tylko przyjemna, ale i bezpieczna. Czytaj dalej »

  3. Unieważnienie kredytu we frankach szwajcarskich

    19 stycznia 2024 | Artykuł sponsorowany

    W dzisiejszym artykule z naszej serii poświęconej zagadnieniom prawnym skupimy się na temacie, który w ostatnich latach stał się gorącym punktem dyskusji wśród wielu polskich kredytobiorców – kredytach we frankach szwajcarskich (CHF). Omawiane kwestie nie tylko dotykają tysięcy osób, które zdecydowały się na takie zobowiązania finansowe, ale także rzucają światło na praktyki bankowe i ich konsekwencje dla zwykłych konsumentów.  Czytaj dalej »

  4. Analiza umowy kredytowej w złotówkach - dlaczego warto zlecić ją prawnikom?

    19 stycznia 2024 | Artykuł sponsorowany

    Przerzucenie ryzyka wyłącznie na stronę klienta banku jest niedopuszczalne w świetle przepisów. Wiele osób nie zdaje sobie jednak sprawy z faktu, że największe banki w Polsce same ustalają wskaźnik WIBOR. Na jego podstawie dochodzi do zmian finansowania umów kredytowych w złotówkach. Czym dokładnie jest WIBOR? Czy możliwe jest unieważnienie umowy opartej właśnie o ten wskaźnik?  Czytaj dalej »

  1. Wniosek kredytowy - wszystko, co warto o nim wiedzieć

    19 stycznia 2024 | Artykuł sponsorowany

    Kredyt to narzędzie finansowe, które odgrywa istotną rolę w życiu wielu ludzi i firm na całym świecie. Dzięki kredytom można spełniać marzenia o własnym mieszkaniu, samochodzie, czy też rozwijać własny biznes. Jednak zanim bank czy instytucja finansowa zdecyduje się udzielić kredytu, niezbędne jest złożenie odpowiedniego wniosku kredytowego. W dzisiejszym artykule przyjrzymy się temu procesowi wnikliwie i postaramy się wyjaśnić, co warto o nim wiedzieć. Wnioskowanie o kredyt to ważna decyzja finansowa, która może znacząco wpłynąć na naszą przyszłość finansową, dlatego też warto zrozumieć, jak ten proces działa i na co zwracać uwagę podczas jego składania. Zapraszamy do lektury, aby poznać wszystkie kluczowe informacje dotyczące wniosku kredytowego i być lepiej przygotowanym do podjęcia tej ważnej decyzji finansowej. Czytaj dalej »

  2. Współpraca z Polskim Adwokatem w Chicago - Twoje Prawa w Bezpiecznych Rękach

    17 stycznia 2024 | Aktualizacja: 18 stycznia 2024 | Artykuł sponsorowany

    W obcym kraju, zwłaszcza w sytuacjach prawnych, nie zawsze jest łatwo znaleźć kogoś, kto zrozumie Twoje potrzeby i język. Dla polskiej społeczności w Chicago i okolicach, współpraca z Polskim Adwokatem w Chicago staje się coraz bardziej istotna. Dlaczego? Bo to oznacza, że Twoje prawa są w bezpiecznych rękach. Czytaj dalej »

  3. Osoby 60+ na rynku pracy: korzyść czy obciążenie?

    16 stycznia 2024 | Artykuł sponsorowany

    Czy osoby w wieku 60+ powinny nadal być aktywne zawodowo? To pytanie niezwykle istotne w dzisiejszych czasach, kiedy średnia długość życia się wydłuża, a zmiany demograficzne stawiają przed nami nowe wyzwania. Często słyszymy o potrzebie przedłużania okresu aktywności zawodowej, ale czy naprawdę osoby starsze mogą przynieść korzyść na rynku pracy, czy raczej stanowią obciążenie dla systemu? Czytaj dalej »

  4. Odstąpienie od umowy przedwstępnej sprzedaży nieruchomości

    16 stycznia 2024 | Artykuł sponsorowany

    W dzisiejszym artykule naszej serii prawnej skupiamy się na wyjaśnieniu pojęcia odstąpienia od umowy przedwstępnej sprzedaży nieruchomości. Zbadamy warunki umożliwiające odstąpienie od umowy, konsekwencje tego kroku oraz niezbędne procedury.  Czytaj dalej »

  5. Toner oryginalny do drukarki laserowej czy jego zamiennik?

    16 stycznia 2024 | Aktualizacja: 17 stycznia 2024 | Artykuł sponsorowany

    Zakup drukarki laserowej do biura wiąże się z wieloma decyzjami, które nie zawsze łatwo można podjąć. Podobnie bywa z wyborem tonerów. Zarówno oryginalne produkty, jak i ich odpowiedniki mają swoje niepodważalne zalety. Na który z tych wariantów warto się zdecydować? Czy oryginalny toner będzie wydajny w biurze? Na te i wiele innych pytań znajdziesz odpowiedzi w tym poradniku. Sprawdź je już teraz! Czytaj dalej »

  6. Dotacje dla edukacji – finansowanie dla nowatorskich projektów w dziedzinie nauki i nauczania

    15 stycznia 2024 | Artykuł sponsorowany

    Wsparcie finansowe edukacji i nauki poprzez fundusze europejskie, programy rządowe oraz inne inicjatywy odgrywa kluczową rolę w budowaniu społeczeństwa opartego na wiedzy i innowacji. Inwestycje w edukację umożliwiają rozwijanie potencjału ludzkiego. W niniejszym artykule przedstawiamy najpopularniejsze formy wsparcia finansowego edukacji. Czytaj dalej »